Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj301
mod_vvisit_counterWczoraj742
mod_vvisit_counterTen tydzień1521
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.3690
mod_vvisit_counterTen miesiąc10265
mod_vvisit_counterPoprz. mies.21124
mod_vvisit_counterWszystkie2558610

Czytelnicy online: 7
Twój IP: 54.161.98.96
Dziś jest: 2022-01-19 08:29BLISKOŚĆ czyli jak zaufać sobie, innym ludziom i światu?

XXII Wakacje z Akademią Życia - joga, ustawienia Hellingera, rebirthing

prowadzący: Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

06-16 sierpnia w Muchowie k/Wrocławia

Dzisiejsze czasy…żyjemy online, w stałym kontakcie ze światem i masą ludzi - ale czy rzeczywiście jesteśmy blisko? Zajmujemy się wciąż sobą, ale czy jesteśmy w kontakcie z samym sobą? Pragniemy bliskich relacji, ale uciekamy przed związkami

Zgłoszenie na warsztaty

 

.BLISKOŚĆ czyli jak zaufać sobie, innym ludziom i światu?

 

Jesteśmy stale gdzieś indziej, po drodze, w biegu, pomiędzy. Mówimy czasem: muszę w końcu zająć się swoim ciałem - tak jakby było ono czymś odrębnym ode mnie. Mówimy: moje emocje - ale nie czujemy ich w pełni. Mówimy innym: będziemy w kontakcie – i pędzimy każdy w swoją stronę. A gdyby tak… zatrzymać się, podejść bliżej i zaufać…sobie samej/sobie samemu, swojej intuicji, swoim marzeniom, innym ludziom, procesowi życia, kwantowemu polu możliwości? Co by się wtedy dla Ciebie wydarzyło?

Proponujemy Tobie dziesięciodniowe oswajanie się z bliskością. Poprzez praktykę hatha jogi, relaksacji, tańca staniemy się bliżsi swemu ciału. Poprzez praktykę świadomego oddychania i rebirthing pogłębimy kontakt z naszymi emocjami. Poprzez ustawienia systemowe wg Berta Hellingera staniemy u boku naszych rodziców i pozostałych przodków doświadczając ich mocy i otwierając się na przyszłość. Pracując na warsztatach w grupie życzliwych osób zbliżmy się do siebie, do realnych, istniejących tu i teraz ludzi. Zanurzając się w kwantowym polu możliwości staniemy blisko – a może nawet w centrum zmian, których pragniemy - staniemy blisko naszych marzeń. Wędrując wśród pól, lasów, prastarych wulkanów Parku Krajobrazowym „Chełmy” oraz czerpiąc energię z ziemi, wody, powietrza i ognia rozluźnimy się i zrzucimy napięcia zgromadzone przez ostatnie miesiące a może nawet i lata.

Jeżeli pragniesz:

 • pogłębiać akceptację siebie samej/siebie samego, jako właściwej, odpowiedniej i wartościowej osoby i dać sobie czas i przestrzeń na pracę nad ważnymi dla ciebie tematami/wyzwaniami/problemami dotyczącymi np. rodziny, związków, zdrowia czy pracy zawodowej,
 • pracować nad bliskością w związkach i innych relacjach międzyludzkich,
 • zainspirować się do dalszych poszukiwań i zmian,
 • prowadzić swoje poszukiwania przy wsparciu zgranego, współpracującego w przepływie zespołu prowadzących
 • spędzić czas wśród życzliwych ludzi dzielących Twoje zainteresowanie rozwojem,


…to zapraszamy Ciebie na kolejny, już XXII Wakacyjny Warsztat Akademii Życia – przedsięwzięcie bazujące na naszych ponad 20-letnich doświadczeniach. W roku 2015 pracujemy i bawimy się intensywnie od 6-go do 16-tego sierpnia.

Nasz program obejmuje całodniowe zajęcia:

Składają się na nie: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (hatha joga), bloki zajęć przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz prace indywidualne możesz podejmować swoje indywidualne, rozwojowe tematy. Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego jest także możliwość wzięcia udziału w działaniach służących odprężeniu, takich jak masaże, muzyka gongów i mis tybetańskich, sesje relaksacyjne – ale też ogniste tańce, śpiewy czy też oglądanie spadających gwiazd ze szczytów okolicznych skał. Zawsze rezerwujemy czas na wyjście w teren na spacer czy dłuższą wycieczkę w okolice pełne magicznych miejsc.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego rozwój osobisty i doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia, nie mamy również kompetencji  w zakresie terapii uzależnień.

Akademia Życia - nasza kadra:

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne – wierzymy przy ty, że ważniejsi są ludzie - ci, którzy tę czy inna metodę stosują i proponują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić jako współpraca w przepływie. Zapraszamy:

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J.Borowicza czytaj na http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarzenia-odnalezieni-krewni.htmlhttp://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarze-verdun-1916.html, http://miejscekobiet.org/?page_id=340). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. W czasie wolnym grywa na gitarze i śpiewa autorskie ballady.

Kornelia Popek - od 2006 roku w Rybniku prowadzi autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych (www.pracownia-jogi.pl) przy współudziale Stowarzyszenia SATSANG w Lanckoronie. Nauczycielka jogi (od 1995), masażystka „dźwiękowa” (metoda Petera Hessa). Od 2008 roku współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Artystka – plastyczka, jej zainteresowania to vedic art a także malarstwo na jedwabiu a zwłaszcza mandala.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt  dr Richarda Bartletta.

 

TERMIN: zaczynamy kolacją o  godz. 18.00 w czwartek 6-tego sierpnia i kończymy obiadem k 15.00 w  niedzielę 16-tego sierpnia.

OPŁATY
1)  całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 890 zł lub 790 zł od osoby w przypadku pary. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. RABAT 50 zł przy wpłacie 500 zł zaliczki opłaconej do końca maja 2015.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 800 zł (80zł/dziennie)
3)  ubezpieczenie NW: 20 zł

Razem: od 1460 zł do 1710 zł. Końcowa cena zależy od daty wpłaty za warsztat oraz od przysługujących zniżek.


MIEJSCE: Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "Pałacyk", Muchów 7, 59-424 Męcinka k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Lokalizacja: http://palacyk-muchow.e-meteor.pl/lokalizacja.html . Będziemy mieszkać w otoczonym starym parkiem, ponad stuletnim "Pałacyku". Do naszej dyspozycji są  pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.

Muchów to stara wieś wymieniana w 1203 r. jako własność cystersów, słynąca z hodowli ryb. Miejscowość Muchów wymieniona jest w dokumencie księcia Henryka I legnickiego z 1283 r., kiedy podarował on mnichom łany i część lasu. Jest tu pałacyk z początku XX wieku. Był on własnością właściciela pobliskiej cukrowni. Z pałacem związana jest legenda o Dąbku i skarbach ukrytych w lochach w okolicy Świerzawy, Starej Kraśnicy, Muchowa, Dobkowa. Legendą tą interesowali się niemieccy oficerowie i pod koniec wojny pojawiły się w pałacu ciężarówki, wg legendy właśnie ze skarbami III Rzeszy. Część z nich była rozładowana w pałacu, a część zniknęła w muchowskich lasach.

UWAGI:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 500 zł. Reszta płatności za warsztat,  należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • możliwość wyboru wyżywienia wegetariańskiego lub mięsnego
 • pomagamy w transporcie do Muchowa - odbieramy ze stacji PKP lub PKS w Jaworze. Koordynujemy także wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.
 • poczytaj o naszych poprzednich obozach: kliknij tutaj

 

Zapisy i informacje: Agnieszka Jurko,  agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel. 501 625 528501 625 528 .