Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj454
mod_vvisit_counterWczoraj1012
mod_vvisit_counterTen tydzień3720
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.4981
mod_vvisit_counterTen miesiąc17445
mod_vvisit_counterPoprz. mies.21124
mod_vvisit_counterWszystkie2565790

Czytelnicy online: 14
Twój IP: 52.203.18.65
Dziś jest: 2022-01-28 13:06Wyprawa do Luksoru - uzdrowiciel Adel, prof. Andrzej Niwiński i Polska Misja Skalna, zwiedzanie świątyń
IMGP2207

Zapraszam na niezwykłą podróż, podczas której odwiedzimy słynnego uzdrowiciela Adela el Atara oraz egiptologa prof. Andrzeja Niwińskiego i jego polską Misję Skalną poszukującą grobowca faraona Herhora w Luksorze!

14 - 21 listopada w Luksorze (Egipt).  Ostatnie dwa wolne miejsca!!

.


Znam osobiście profesora Niwińskiego, należę do jego Stowarzyszenia Miłośników Egiptu Herhor, biorę udział w jego wykładach o Starożytnym Egipcie i razem z grupą znajomych wspieramy finansowo tegoroczną działalność Misji Skalnej. Jak tylko profesor zaprosił swoich darczyńców i sympatyków do odwiedzenia Misji Skalnej to pojechałam do Luksoru w styczniu tego roku. Profesor oprowadził mnie osobiście po całym terenie Misji Skalnej i na własne oczy mogłam zobaczyć starożytne ślady wskazujące na ukryty grobowiec. To było bardzo ekscytujące doświadczenie i dlatego ponownie wybieram się w listopadzie, ale tym razem zabiorę ze sobą kameralną grupę (max 10 osób).

Zdjęcia z mojej styczniowej wyprawy TUTAJ oraz reportaż profesora TUTAJ.

Program:

  • wizyta na terenie polskiej Misji Skalnej - wymaga jest zgoda egipskiego inspektora na wejście osób prywatnych i jak tylko zbierze się grupa to profesor złoży wniosek o zgodę
  • zwiedzanie z prof. Niwińskim świątyni Hatszepsut
  • zwiedzanie z prof. Niwińskim Zachodniego Brzegu szlakiem Butehamona
  • kolacja z profesorem Niwińskim
  • wizyta u uzdrowiciela Adela el Atara w jego ośrodku oraz kolacja z jego rodziną w jego domu rodzinnym na wsi
  • zwiedzanie świątyń: Karnak, Luksor, Medinet Habu,
  • zwiedzanie Doliny Królów, posagów Memnona
  • Muzeum Luksorskie
  • Plantacja bananów
  • Noclegi w Luksorze w hotelu 5**** Sonesta

Cena: k 3400-3500 zł (w tym samolot czarter do Hurghady, nie ma połączeń lotniczych z Luksorem). Cenę skalkulowałam na 10 osób, są pewne stałe koszty niezalezne od ilości osób jak przejazd Hurghada-Luksor-Hurghada, wynagrodzenie egipskiego przewodnika. Śniadania w formie bufetu są w cenie hotelu, ale obiado-kolację we własnym zakresie tzn razem będziemy chodzić w fajne miejsca (kosz za posiłek k 5-15 usd). Cena k 3400-3500 zl zawiera samolot, noclegi z śniadaniem w hotelu 5* hotelu w Luksorze,  wszelkie transporty, organizatora i egipskiego przewodnika, bilety wstępu.

Do zapłaty będzie jeszcze 25 usd za wizę na lotnisku w Hurghadzie oraz własne wydatki na pamiątki i zwyczajowe napiwki.

 

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl. Od 7 go listopada jestem już w Egipcie, więc kontakt wtedy  tylko meilowy 501 625 528 .


Wywiad z członkiem Misji Skalnej - Sławomirem  Malinowskim: http://www.youtube.com/watch?v=4myg8l50oW4
Wywiad bogato ilustrowany unikatowymi zdjęciami filmowymi, przybliża dotychczasowe wyniki prac polskich archeologów zręcznie umiejscawiając je w kontekście. Historia jednej z najbardziej niezwykłych misji archeologicznych - Misji Skalnej. Pracująca pod kierownictwem prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego ekipa archeologów poszukuje na półce skalnej 100 metrów nad świątynią Hatszepsut grobowca faraona.

Prof. dr hab. Andrzej Niwiński – egiptolog z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się religią i ikonografią starożytnego Egiptu, specjalizuje się w zabytkach wyposażenia grobowego, zwłaszcza sarkofagach i papirusach. Jego badania koncentrują się zwłaszcza na okresie Nowego Państwa i XXI dynastii (XI-X w. p.n.e.). Od 1999 r. kieruje Misją Skalną w Deir el-Bahari nad świątynią Hatszepsut. Jest autorem ok. 200 publikacji, m.in. książek popularyzujących kulturę starożytnego Egiptu:  Mity i symbole starożytnego Egiptu (Warszawa 1992), Bóstwa, kulty i rytuały starożytnego Egiptu (Warszawa 1993), Czekając na Herhora - Odkrywanie tajemnic Teb Stubramnych czyli szkice z dziejów archeologii Egiptu (Warszawa 2003), książeczki dla dzieci (Bajki staroegipskie, Abecadło znad Nilu). W 2012 r. nakładem Wydawnictwa PRO-EGIPT ukazała się jego oparta na faktach powieść Hieny i lotosy. Jest także założycielem i prezesem Stowarzyszenia Miłośników Egiptu HERHOR, https://pl-pl.facebook.com/smeherhor

 

Adel el Atara

Adel el Atara (http://www.adel-el-atara.com) urodził się w rodzinie uzdrowicieli i ma niezwykły wrodzony dar pomagania innym. Pochodzi z południa Egiptu, gdzie do dzisiaj wszelkie problemy zdrowotne leczone są naturalnymi metodami sięgającymi czasów starożytnego Egiptu. Mieszka z rodziną w Luksorze i prowadzi Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (Centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy). Jest osobą wykształconą, skończył studia z literatury francuskiej w Paryżu i z pedagogiki w Besancon (Francja), obecnie pisze doktorat z medytacji w literaturze francuskiej, skończył szereg szkoleń z zakresu pedagogiki i psychologii, 17 lat uczył francuskiego w szkołach w Egipcie.

Umiejętności Adela: oczyszczanie energetycznie całego ciała, aktywacja i harmonizacja czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, praca z naturalnymi eterycznymi i duchowymi (spiritual) olejkami oraz ziołami, siła modlitwy. Jest specjalistą od refleksologii głowy i stóp. W swoim centrum posiada szereg mieszanek opartych wyłącznie na naturalnych składnikach (na bazie ziół i olejków) stosowanych na różne dolegliwości: m.in. na problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i innymi.

Adel w swoim centrum w Luksorze prezentuje grupom medytującym przede wszystkim olejki do oczyszczenia i harmonizacji czakr oraz uzdrawiające zioła i maści.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

<..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja Beaty: kliknij tutaj

Relacja innej uczestniczki z indywidualnych sesji u Adela:

<Jeśli chodzi o sesje to u mnie to było bardzo głębokie przeżycie na poziomie duchowym, to jakby spotkanie dwóch dusz z tej samej duchowej rodziny. Adel ma ogromną wiedzę i kieruje się czystym i otwartym Sercem i właśnie o to chodzi w dzisiejszych czasach. Jak wykłada to kieruje się czystą bezwarunkową miłością i to się czuje. W sesji prywatnej ze względu na dar jasnowidzenia widzi zablokowane czakry, które utrudniają kreatywne i szczęśliwe życie, a także przeszłe wcielenia. Poprzez jego zabiegi następuje odblokowanie danej czakry i energia zaczyna prawidłowo płynąć, zarazem zmieniając punkt naszego postrzegania, poprzez daną czakrę, a przy tym pięknie tłumaczy w czym jest problem i co powinno się zmienić w swoim życiu, aby czuć się spełnionym. Adel ma wgląd holistyczny w ludzkie ciało, a przy tym czuje się sesje poprzez dusze i głównie o to chodzi w tym chwilowym ludzkim życiu.

Opisałam pokrótce swoje przeżycia, ale były też inne, bo wróciła mi pamięć poprzednich wcieleń co bardzo głęboko przeżyłam, ale to już osobista sprawa. Zresztą tak właśnie działa Egipt, wiele razy tam żyłam, wcześniej przeszliśmy tam z Atlantydy. Zresztą każda dusza ma swoją drogę, najważniejsze to powrót do Źródła w Miłości, Świetle i Jedności. Jeszcze chciałam dodać, że moja córka też była na sesji u Adela i też ma takie zdanie o nim jak ja. No jeszcze dochodzą jego cudowne olejki i perfumy, jak maznę sobie za uchem, to nie ma osoby, która by nie zapytała co tak cudnie pachnie. A maść, którą posmarowałam sobie szyję, gdyż bolało mnie gardło, od razu przeszło. Także jego leczenie holistyczne to rewelacja, przebudzenie i leczenie duchowe i fizyczne. Życzę z całego Serca Tobie i Adelowi, aby się wszystko dobrze ułożyło, niech Bóg i Aniołki Was prowadzą, na pewno skorzysta na tym wiele ludzi. Jesteś kochana, że pomagasz w ten sposób duszyczkom, wykonujesz wspaniałą pracę dla dobra ludzi, Matki Ziemi i całego Wszechświata.  L.N.>